تبلیغات
جودو برای همه - اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.

جودو یک هنر رزمی، یک ورزش علمی و یک فعالیت فوق العاده فکری و روحیست

اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.

نویسنده : mousavinia
تاریخ:جمعه بیست و نهم خرداد 1394-01:16

روابط یکی از مهمترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان اعتمادبه‌نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.
روابط یکی از مهمترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان اعتمادبه‌نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.
 
خیلی از این راهکارها فقط به طور موقتی اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برند اما باز هم باعث می‌شوند کارهایی انجام دهید که قبلاً حتی فکرش را هم نمی‌کردید و با انجام آنها اعتمادی عمیق‌تر نسبت به خودتان در وجودتان ایجاد می‌کنید.
 
چه چیزی درمورد خودتان هست که دوست دارید بهتر شود؟
 
بااینکه ممکن است علاقه نداشته باشیم در ملاء عام این مسئله را بپذیریم اما خیلی از ما دوست داریم اعتماد به ‌نفسمان پیشرفت کند.
 
خوشبختانه نکات و راهکارهای عملی زیادی برای آن وجود دارد که اینجا به 24 مورد آن اشاره می‌کنیم.
 
سعی نکنید همه این 24 نکته را به طور همزمان به کار ببندید. هر بار چند مورد را انجام دهید تا ببینید کدام‌یک برای شما موثرتر است.
 
بعضی از آنها نیاز به تمرین بیشتر دارند. و به خاطر داشته باشید که همیشه انتخاب با خودتان است. این خودتان هستید که تصمیم می‌گیرید اعتمادبه‌نفستان رشد کند یا پایین بیاید.
 
خیلی از این راهکارها فقط به طور موقتی اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برند اما باز هم باعث می‌شوند کارهایی انجام دهید که قبلاً حتی فکرش را هم نمی‌کردید و با انجام آنها اعتمادی عمیق‌تر نسبت به خودتان در وجودتان ایجاد می‌کنید.
 
1. از خودتان بپرسید: بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟
 
ترسیدن از اتفاقاتی که ممکن است بیفتد خیلی راحت است. وقتی واقعاً از خودتان بپرسید بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد چیست، تصویری روشن از موقعیت پیدا می‌کنید، کمی از ترستان از بین می‌رود و می‌فهمید که نتایج احتمالی آن به آن اندازه که اول تصور می‌کردید ترسناک نیستند. با اینکار عواقب احتمالی را برای خودتان تعریف می‌کنید و همچنین متوجه می‌شوید که هر اتفاقی که بیفتد می‌توانید آن را مدیریت کرده و از آن سربلند بیرون بیایید.
 
2. موسیقی نشاط ‌بخش گوش دهید
 
قبل از اینکه شب در مهمانی شرکت کنید، یا قبل از یک امتحان یا جلسه مهم، قبل از هر چیزی که ممکن است اعتمادبه‌نفستان را کمی سست کند، می‌توانید از موسیقی بعنوان انگیزه برای تقویت روحیه استفاده کنید.
 
3. یک چیز جدید امتحان کنید
 
وقتی پا را از منطقه آرامشتان بیرون می‌گذارید و چیزی را امتحان می‌کنید که قبلاً نکرده بودید، نه تنها خودتان را وارد یک چالش می‌کنید بلکه محدوده‌های خود و اعتمادتان به توانایی‌های خود را گسترش می‌دهید. با امتحان کردن یک چیز تازه می‌توانید از ترس‌هایتان کم کنید و زندگی با موانع و محدودیت‌های کمتر داشته باشید.
 
4. برای انجام یک کار جدید نقشه بکشید و بعد آن را دنبال کنید.
 
این یکی از مهمترین و موثرترین راه‌های ایجاد اعتمادبه‌نفس دائم است. وقتی تصمیم می‌گیرید کاری انجام دهید و از آن عقب نمی‌کشید و آن را پیش می‌برید، خودتان به خودتان ثابت می‌کنید و اینجاست که اعتمادبه‌نفستان بالا می‌رود.
 
5. از مدیتیشن استفاده کنید
 
مدیتیشن راهی عالی برای از بین بردن افکار منفی و دست یافتن به افکار مثبت است.
 
6. ورزش کنید
 
این مورد اثری عمیق بر اعتمادبه‌نفس دارد. ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا می‌برد و موادشیمیایی مختلفی تولید می‌کند-مثل تستوسترون و اندورفین-که حالت مثبت‌تری به شما می‌دهد. به نظر می‌رسد ورزش به طور اتوماتیک‌وار اعتمادبه‌نفس افراد را بالا می‌برد و رویکرد شما را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد. علاوه بر آن فرم و شکل بهتری به اندام شما می‌دهد که راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس است.
 
7. با یک ترس روبه‌رو شوید
 
این مورد اصلاً آسان نیست. اما پاداش خیلی خوبی به همراه دارد. اگر با یک ترس روبه‌رو شوید، اعتمادبه‌نفستان 10 قدم بالاتر می‌رود. و هربار که با یک ترس روبه‌رو می‌شوید آرام ‌آرام متوجه می‌شوید که ضرب ‌المثل قدیمی "از هیچ چیز به اندازه ترس نباید ترسید" فقط یک کلیشه توخالی است.
 
8. چیزی نو خلق کنید
 
همه انسان‌ها خلاق هستند. اما پس کودکی و نوجوانی این مسئله گاهی فراموش می‌شود. کشف دوباره خلاقیت‌هایتان راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه‌نفستان است. خلق یک چیز جدید راهی عالی است اما همیشه هم آسان نیست. اما وقتی کارتان تمام شد نه تنها احساسی عالی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید، بلکه بعضی ‌اوقات قسمت‌های جدیدی از خودتان که قبلاً می‌شناختید را دوباره کشف می‌کنید. خلاق بودن راهی عالی برای شناختن خودتان و توانایی‌های پنهانتان است.
 
9. تا زمانیکه اعتمادبه‌نفس پیدا نکرده‌اید وانمود کنید که دارید
 
یک راه برای بیرون آمدن از محدودیت‌هایی که برای خودتان درست کردید این است که یک قدم بیرون از منطقه آرامشتان بگذارید. ممکن است غیرعملی به نظر برسد. انگار فقط به خودتان دروغ می‌گویید اما موضوع همین است. این راهکار کاملاً عملی است. اگر احساس اعتماد نمی‌کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی‌هایتان کاملاً مطمئنید و بنابر آن رفتار کنید. خیلی زود می‌بینید که احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید، اعتمادبه‌نفس واقعی.
 
10. از محیطتان استفاده کنید
 
یک راه موثر برای تغییر خودتان این است که محیطتان را برحسب آن کسی که دوست دارید باشید تغییر دهید. اگر می‌خواهید اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید، زندگینامه‌های افراد بااعتمادبه‌نفس را مطالعه کنید، موسیقی که گوش می‌دهید را از موسیقی‌های افسرده‌کننده به انرژی‌بخش تغییر دهید و سعی کنید با کسانی رفت‌وآمد کنید که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند.
 
11. از قوه تخیلتان استفاده کنید
 
ذهن شما ابزاری بسیار قدرتمند است. وقتی یاد بگیرید چطور از تخیلتان به طریقی مثبت استفاده کنید، می‌توانید با کمک آن اعتمادبه‌نفستان را بالا ببرید. یک راه برای آن تجسم‌سازی است.
 
تصور کنید که جلسه‌ای مهم پیش رو دارید. پیش خود تجسم کنید که چقدر همه چیز خوب پیش می‌رود-همه چیز را بشنوید و ببینید-و چقدر حس خوبی در آن جلسه دارید. خودتان را در حال لبخند زدن تجسم کنید که اوقات خوشی را می‌گذرانید. نتیجه مثبت و عالی جلسه را در ذهنتان مجسم کنید. بعد تجسم کنید که جلسه با نتیجه دلخواه شما به پایان رسیده است. این روش واقعاً موثر است و قبل از پا نهادن به جلسه روحیه‌ای عالی به شما می‌دهد.
 
اگر برای اینکه خودتان را بااعتمادبه‌نفس تجسم کنید مشکل دارید، می‌توانید کس دیگری را تقلید کنید. یک فرد بااعتمادبه‌نفس کنار خودتان پیدا کنید-مثلاً یک ورزشکار، هنرپیشه یا حتی یک از آشنایان-و از او تقلید کنید. ببینید چطور راه می‌رود، حرف می‌زند و حرکت می‌کند. بعد رفتارهای او را در تجسم‌سازیتان تقلید کنید.
 
12. از بدنتان استفاده کنید
 
اگر پایتان را مدام عصبی تکان دهید، کم‌کم احساس اضطراب و نگرانی خواهید کرد. اگر ارام‌تر راه بروید، کم‌کم ریلکس‌تر خواهید شد. برای اینکه اعتمادبه‌نفس بیشتری احساس کنید، از بدنتان استفاده کنید. به طریقی مطمئن‌تر راه بروید، بنشینید و بلند شوید. اگر نمی‌دانید چه باید بکنید از نکته بالا کمک بگیرید. از افراد دوروبرتان که اعتمادبه‌نفس خوبی دارند تقلید کنید.
 
13. ذهنتان را از خاطرات مثبت پُر کنید
 
این یک عادت شایع است که قبل از اینکه بخواهید کار مهمی انجام دهید، شکست‌های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می‌کنند. این عادت را از بین ببرید و سعی کنید برای یک تا دو دقیقه هم که شده همیشه ذهنتان را از خاطرات مثبت، دستاوردهای مهم و تجربیات خوبتان پر کنید. ما معمولاً این کارهای مثبت را فراموش می‌کنیم و روی خاطرات بد و منفی تمرکز می‌کنیم. اما همه چیز به خودتان بستگی دارد. و محصول انتخابتان عاملی است که سطح اعتمادبه‌نفستان را تعیین می‌کند.
 
14. به آینده فکر کنید
 
یک راه عالی برای پیش رو قرار دادن همه چیز و تعیین اینکه اتفاقات روز چطور بر اعتمادبه‌نفس شما تاثیر بگذارد این است که نگاهی به آینده بیندازید. از خودتان بپرسید: آیا این مسئله در 5 سال آینده مسئله مهمی خواهد بود و یاد من خواهد ماند؟ این باعث می‌شود فقط درگیر اتفاقی که افتاده است نشوید. و معمولاً هم پاسخ به این سوال منفی است. با استفاده از این سوال، کنار آمدن با مشکلات روزمره آسان‌تر خواهد شد و می‌فهمید که بیشتر اتفاقات اتفاقاتی آنقدر کوچک هستند که نجای نگرانی ندارند.
 
15. درک کنید که گذشته مساوی حال نیست
 
هر اتفاقی که سال پیش، ماه پیش یا حتی دیروز افتاده به معنی فردا، ماه آینده یا سال آینده نیست. شما آینده‌تان را در زمان حال می‌سازید و می‌توانید با خودتان تصمیم بگیرید که چقدر اجازه دهید اتفاقات گذشته بر آینده شما تاثیر بگذارند.
 
حتی اگر طی 10 سال گذشته اعتمادبه‌نفس خیلی پایینی داشته‌اید، به این معنی نیست که قرار است همانطور بمانید. می‌توانید تصمیم بگیرید که زندگی و آینده‌تن را تغییر دهید. می‌توانید افکار و خاطرات مربوط به گذشته را دور بریزید و به چیزهای جدیدی فکر کنید.
 
16. با خودتان مهربان باشید
 
ممکن است با خودتان بدرفتاری کنید. درک کنید که هیچ نیازی به این کار نیست. حتی اگر تا امروز هم اینطور رفتار می‌کرده‌اید دیگر وقتش رسیده است که دست از آن بردارید. درعوض با خودتان مهربان باشید. هیچ اشکالی ندارد. بدرفتاری با خودتان هیچ دلیلی ندارد مگراینکه بخواهید خودتان را ناراحت کنید و دشمنانتان را شاد.
 
یک بخش مهم است مهربان بودن با خودتان این است که نقاط قوتتان را می‌فهمید و آنها را رشد می‌دهید. این کار نه تنها به بهتر شدن مهارت‌هایتان کمک می‌کند بلکه اعتمادبه‌نفستان را هم بالا می‌برد. یک بخش کوچک‌تر اما مهم دیگر این است که تحسین‌های دیگران را بپذیرید. تشکر کردن برای تحسین و تمجید دیگران هیچ اشکالی ندارد. و بعد از هر تحسین حس خوبی به خودتان پیدا کنید.
 
17. یاد بگیرید که ذهنتان چطور کار می‌کند
 
آدمها با هم فرق دارند اما مسئله مهم‌تر این است که نحوه کارکرد ذهن آنها شباهت‌های زیادی با هم دارد. چیزی که برای بقیه خوب عمل کرده ممکن است برای شما هم موثر باشد. وقتی با عملکرد ذهنتان بیشتر آشنا شوید می‌فهمید که در موقعیت‌های مختلف چه واکنشی خواهد داشت. وقتی خودتان را بهتر بشناسید اعتمادبه‌نفستان بالاتر خواهد رفت.
 
18. مهارت‌های اجتماعیتان را تقویت کنید
 
روابط یکی از مهمترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان اعتمادبه‌نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.
 
19. به جای اینکه به درون توجه کنید، به بیرون توجه کنید
 
وقتی با دیگران رابطه برقرار می‌کنید و گاهی‌اوقات وقتی تنها هستید، بد نیست که توجه ذهنتان را به بیرون دهید تا به درون. مشکل توجه به درون این است که در بسیاری از موقعیت‌ها باعث می‌شود به ظاهرتان، اینکه چه گفته‌اید و دیگران چه گفته‌اند فکر کنید. تمرکز به بیرون درکنار اینکه به بالا بردن اعتمادبه‌نفستان کمک می‌کند، راهی عالی برای تقویت مهارت‌های مردمی و اجتماعیتان هم هست.
 
20. اطرافیانتان را از افراد مثبت‌اندیش انتخاب کنید.
 
افرادیکه با آنها نشست و برخاست می‌کنید می‌توانند موجب شادی یا ناراحتی شما شوند. ازآنجا که ما زمان زیادی را با مردم سپری می‌کنیم، خیلی مهم است که کنار افراد مثبت-یا حداقل به طرزی منطقی خنثی-- باشیم. بودن یک یا دو نفر منفی‌باف می‌تواند تاثیر شگرفی بر شما بگذارد و روز به روز روحیه‌تان را خراب‌تر کند.
 
21. اطلاعات، تاثیرات و احساسات مثبت جذب کنید
 
بیشتر اخبار و حوادث جامعه تصویری منفی از دنیا و خودتان به شما می‌دهد. اطلاعاتی که دوروبرتان است هم درست مثل افراد دوروبرتان می‌توانند تاثیر شگرفی بر شما داشته باشند. خودتان انتخاب کنید که دوست داری چه ببینید، بشنوید و بخوانید. فقط چیزهایی را انتخاب کنید که برایتان فایده‌بخش باشند.
 
22. مثبت بیندیشید
 
اینکه سعی کنید دنیا و زندگیتان را از دریچه‌ای مثبت نگاه کنید کمی سخت است و زمان می‌برد. مخصوصاً اگر سالهای زیادی را با تفکر منفی زندگی کرده باشید.
 
23. خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران
 
این درد نالازم زیادی را از زندگیتان بیرون می‌کند. مسئله اینحاست که اگر از یک نفر بگذرید، کس دیگری را می‌بینید که از شما موفق‌تر باشد. و حس برنده بودن موقتیتان دوباره به احساس ترس و اضطراب تبدیل خواهد شد. پس سعی کنید فقط روی خودتان تمرکز کنید، نه آدم‌های دور و برتان و مهم نباشد که دیگران تا چه اندازه موفق هستند. خودتان را با خودتان مقایسه کنید. پیشرفت کنید و رشد خودتان را بررسی کنید و خواهید دید که شادتر، موفق‌تر و بااعتمادبه‌نفس‌تر زندگی خواهید کرد.
 
24. شکست را دوباره تعریف کنید
 
اینکه چطور به شکست نگاه کنید تعیین می‌کند که قبل یا بعد از هر شکست چه اندازه اعتمادبه‌نفستان پایین بیاید. تعریفی از شکست که با آن بزرگ شده‌ایم ممکن است بهترین معنای آن نباشد. اگر به موفق‌ترین آدم‌ها نگاهی بیندازید خیلی زود متوجه می‌شوید که واکنش متفاوتی به شکست دارند که با واکنش آدم‌های عادی فرق می‌کند.
 
آنها شکست یا طردشدگی را آنقدرها جدی نمی‌گیرند. آنها می‌دانند که اگر شکست بخورند آخر زندگی نیست. برعکس سعی می‌کنند وقتی به هر شکست نگاه می‌کنند قسمت‌های خوب آن را ببینند: اینکه طور می‌توانند از آن درس بگیرند تا برای دفعه بعدی بهتر شوند.
 
آنها می‌دانند که اگر اولین تلاش کاریشان با شکست مواجه شود برای مدتی احساس خیلی بدی دارد اما در طولانی‌مدت هیچ اشکالی متوجه آنها نیست. آنها از آن درس می‌گیرند و دوباره امتحان می‌کنند. اگر کسی آنها را طرد کند آیا دست برمی‌دارند؟ مطمئناً نه. آنها می‌دانند که هفته بعد یا هفته بعد از آن ممکن است کس دیگری را پیدا کنند که باز برای آنها جذاب باشد.
 
آنها می‌دانند که آدم‌های خوب زیادی هستند. فرصت‌های شغلی خوب زیادی وجود دارد. اما این را هم یاد گرفته‌اند که برای موفق شدن در هر چیزی باید حداقل 5، 10 یا 20 مرتبه شکست بخورید.
 
شما روی مهارت‌هایتان کار کرده‌اید تا آنها را تقویت کنید. به شکست یا طردشدن بعنوان چیزی منفی که اگر اتفاق بیفتد زندگیتان تمام خواهد شد نگاه نکنید. شکست را دوباره در ذهنتان تعریف کنید و تاثیر احساسی منفی آن را کمتر کنید. به شکست بعنوان بازخورد روی نقطه‌ای از شما که نیاز به تقویت شدن دارد نگاه کنید. به توصیه‌ای که شکست برایتان دارد گوش دهید و مطمئن باشید که پیشرفت می‌کنید. و با تعریف کرن دوباره شکست برای خودتان دیگر سطح اعتمادبه‌نفستان هربار که شکست می‌خورید افت نمی‌کند.

منبع: مردمانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Cialis generic
جمعه شانزدهم آذر 1397 09:43

Factor very well regarded!.
purchasing cialis on the internet cialis patentablauf in deutschland cialis kaufen bankberweisung tadalafil 5mg cialis para que sirve cialis qualitat cialis pills boards discount cialis cialis generico postepay india cialis 100mg cost
Cialis online
پنجشنبه پانزدهم آذر 1397 14:35

Seriously a good deal of amazing advice!
buy brand cialis cheap tesco price cialis generic cialis review uk no prescription cialis cheap online prescriptions cialis cialis generique 5 mg cialis mit grapefruitsaft cialis coupons prescription doctor cialis sublingual cialis online
Buy cialis
چهارشنبه چهاردهم آذر 1397 18:35

You've made your point quite clearly!.
venta de cialis canada how does cialis work click now cialis from canada canadian discount cialis cialis herbs cialis 5 mg scheda tecnica try it no rx cialis cialis en mexico precio click now buy cialis brand generic cialis 20mg uk
buy cheap cialis in canada
چهارشنبه چهاردهم آذر 1397 05:13

Nicely spoken indeed! !
how to purchase cialis on line cialis professional yohimbe cialis pills precios de cialis generico cialis tablets for sale click here take cialis where do you buy cialis buy cialis uk no prescription weblink price cialis cialis 5 mg scheda tecnica
buy cialis online us pharmacy
سه شنبه سیزدهم آذر 1397 18:00

You said it very well..
cialis purchasing i recommend cialis generico cialis 5 effetti collaterali where cheapest cialis cialis 5 mg funziona cialis cipla best buy venta cialis en espaa wow cialis 20 buy cialis online cheapest when will generic cialis be available
Buy cialis online
سه شنبه سیزدهم آذر 1397 06:46

Nicely put, Regards.
cialis manufacturer coupon how to purchase cialis on line cialis side effects dangers achat cialis en itali buy cialis online cialis online napol cialis therapie cialis 5mg prix cialis pas cher paris try it no rx cialis
Buy cialis online
دوشنبه دوازدهم آذر 1397 18:47

Thank you! Ample data.

cialis 05 cialis herbs we like it cialis price cialis pills in singapore cialis usa cost walgreens price for cialis buy cialis cialis cipla best buy cialis rezeptfrei sterreich cialis taglich
Cialis prices
دوشنبه دوازدهم آذر 1397 06:27

You definitely made your point.
where cheapest cialis achat cialis en itali where to buy cialis in ontario cialis patent expiration achat cialis en itali buy original cialis usa cialis online cialis australia org cialis savings card cialis cuantos mg hay
buy cialis medication
یکشنبه یازدهم آذر 1397 18:18

Thank you! Excellent stuff.
cialis prices tadalafil 5mg buy cialis online cheapest import cialis cialis generisches kanada try it no rx cialis cialis 100mg suppliers cialis professional from usa cialis et insomni sublingual cialis online
buy cialis delhi
یکشنبه یازدهم آذر 1397 05:59

You expressed it fantastically.
get cheap cialis cialis 200 dollar savings card tadalafil cialis patent expiration are there generic cialis wow look it cialis mexico we use it 50 mg cialis dose cialis super kamagra the best site cialis tablets price cialis best
buy cialis germany
شنبه دهم آذر 1397 18:42

Truly quite a lot of awesome tips!
deutschland cialis online buying brand cialis online the best choice cialis woman cialis in sconto only now cialis 20 mg cialis price in bangalore cialis prezzo in linea basso chinese cialis 50 mg cialis 5 mg schweiz recommended site cialis kanada
Cialis canada
شنبه دهم آذر 1397 05:36

Nicely put, With thanks.
cialis generico cialis for bph click here cialis daily uk cialis rckenschmerzen cialis generika cialis prices where do you buy cialis tadalafilo buy cheap cialis in uk buy cialis
Cialis online
جمعه نهم آذر 1397 18:20

Fantastic material. Kudos.
achat cialis en itali interactions for cialis cialis patent expiration cialis pills in singapore trusted tabled cialis softabs cialis 5 mg scheda tecnica cialis tablets cialis cipla best buy can i take cialis and ecstasy cialis 5 mg funziona
buy cialis cheap
جمعه نهم آذر 1397 06:34

Really lots of amazing info.
cialis online nederland how does cialis work prices for cialis 50mg cialis lowest price get cheap cialis cialis usa cost generico cialis mexico cialis 20 mg cialis kaufen bankberweisung cialis diario compra
Cialis online
پنجشنبه هشتم آذر 1397 19:18

You made your point very clearly!!
we recommend cheapest cialis non 5 mg cialis generici buy original cialis acquistare cialis internet cialis cost click now cialis from canada prix de cialis cialis in sconto cialis generisches kanada how does cialis work
Buy cialis online
پنجشنبه هشتم آذر 1397 07:33

This is nicely said. .
enter site very cheap cialis sialis cialis bula cialis et insomni we like it cialis soft gel cialis 5 mg funziona the best choice cialis woman tadalafil tablets price cialis best cialis for sale in europa
Cialis prices
چهارشنبه هفتم آذر 1397 18:38

Really tons of amazing tips.
cialis generika cialis 20 mg effectiveness walgreens price for cialis sialis tadalafil 20mg discount cialis cialis qualitat cialis dosage amounts cialis 20 mg cost cialis et insomni
Generic cialis
چهارشنبه هفتم آذر 1397 06:58

You actually explained that effectively.
cialis italia gratis order generic cialis online cialis canada buying brand cialis online cialis generico milano cialis generique 5 mg cialis generic cialis authentique suisse cialis venta a domicilio cialis prices in england
Cialis generic
چهارشنبه یازدهم مهر 1397 02:35

Many thanks. I value this!
purchasing cialis on the internet cialis patentablauf in deutschland 5 mg cialis coupon printable buying cialis overnight enter site 20 mg cialis cost buy cialis online cialis diario compra buying cialis in colombia generic cialis what is cialis
Cialis generic
دوشنبه نهم مهر 1397 01:56

You actually mentioned it very well.
cialis cipla best buy cialis 5mg cialis canadian drugs get cheap cialis low dose cialis blood pressure non 5 mg cialis generici cialis 30 day trial coupon chinese cialis 50 mg acheter du cialis a geneve prezzo di cialis in bulgaria
http://cialisvipsale.com/
چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 01:51

Seriously lots of superb information.
tadalafil generic cialis for bph cialis dosage cialis online nederland cialis vs viagra cialis prezzo di mercato buy cialis canada discount drugs cialis preis cialis 20mg schweiz 5 mg cialis pharmacie en ligne
http://canadianpharmacyonli.com/
چهارشنبه چهاردهم شهریور 1397 09:21

You actually mentioned that really well!
canadian medications 247 canada online pharmacies legitimate northwest pharmacies online pharmacies legitimate canadian prescriptions online canadian drugstore canada medication prices northwest pharmacies in canada prescriptions from canada without online canadian discount pharmacies
viagra canada
سه شنبه سیزدهم شهریور 1397 12:40

Many thanks. Quite a lot of information.

do you need a prescription to buy viagra can you buy viagra online buy generic viagra online buy viagra uk buy viagra without a prescription levitra sildenafil pills online buy viagra price of viagra tablets sildenafil usa
viagravipsale.com
یکشنبه یازدهم شهریور 1397 18:41

You actually reported that superbly!
cialis lowest price cialis manufacturer coupon cialis reviews cialis 20 mg cialis rezeptfrei sterreich rx cialis para comprar cialis generique cialis free trial we like it safe cheap cialis cialis herbs
viabiovit.com/where-can-you-buy-viagra-online.html
سه شنبه بیست و سوم مرداد 1397 07:03

Nicely put, Thanks!
viagra uk prescription buy generic viagra paypal buy sildenafil uk where buy viagra uk buy viagra uk cheap to buy viagra buy viagra jelly where can i buy viagra cheap viagra side effects sildenafil uk buy
Generic cialis
دوشنبه هفتم خرداد 1397 10:46

Thanks a lot, Plenty of facts!

cialis rezeptfrei sterreich prescription doctor cialis cialis herbs warnings for cialis viagra cialis levitra cialis daily cialis tablets australia callus buy cialis cheap 10 mg cialis canada on line
Online cialis
پنجشنبه بیستم اردیبهشت 1397 11:26

Useful tips. Appreciate it!
buy cialis online cheapest viagra vs cialis generic cialis at the pharmacy cialis tadalafil buying brand cialis online cialis 20 mg usa cialis online online cialis buy cialis sample pack can i take cialis and ecstasy
Viagra generic
چهارشنبه پنجم اردیبهشت 1397 04:41

Wonderful tips. Appreciate it.
is it legal to buy viagra online from canada cheap viagra uk buy viagra online uk honest place to buy viagra online viagra usa buy generic viagra uk buying viagra in china buy viagra online uk next day delivery buy female viagra uk buy viagra without prescription
Buy cialis online
شنبه چهارم فروردین 1397 16:04

Amazing a lot of terrific tips.
cialis tadalafil online cialis pas cher paris what is cialis cialis daily brand cialis generic dosagem ideal cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis 20mg wow cialis tadalafil 100mg cialis daily
BHW
جمعه بیست و پنجم فروردین 1396 07:52
Hi, all the time i used to check webpage posts here
early in the break of day, since i enjoy to learn more and more.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo